Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy ze sprzątaczką

Umowa o współpracy ze sprzątaczką

Jeśli sprzątaczka prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą, można ją zatrudnić na podstawie umowy o współpracy.

Taka forma zatrudnienia jest opłacalna z punktu widzenia pracodawcy. Upraszcza dokonywanie rozliczeń i zmniejsza koszty. Jak napisać dobrą umowę o współpracy dla sprzątaczki?

Jakie zadania wykonuje sprzątaczka?

Zawierając umowę o współpracę ze sprzątaczką, oprócz jej wynagrodzenia oraz zaznaczenia, w jakim miejscu będzie wykonywała pracę, warto wskazać w sposób szczegółowy zadania zawodowe, mimo że wydają się one oczywiste. Wśród obowiązków można umieścić następujące działania:

  • zadbanie o czystość w miejscu pracy,
  • dbanie o właściwy stan higieniczno-sanitarny pomieszczeń powierzonych przez pracodawcę,
  • mycie podłóg,
  • odkurzanie,
  • wyrzucanie i segregacja śmieci,
  • kontrola stanu ilościowego środków czystości,
  • mycie okien.

To tylko niektóre z możliwych zadań, jakie w swojej pracy na podstawie umowy o współpracę może wykonywać sprzątaczka.

Klauzule w umowie o współpracę ze sprzątaczką

Aby skutecznie zabezpieczyć swoje interesy, przedsiębiorca zatrudniający sprzątaczkę na podstawie umowy o współpracę powinien w dokumencie tym zawrzeć pewne klauzule umowne - wśród nich koniecznie musi znaleźć się klauzula dotycząca odpowiedzialności pracownika sprzątającego za powierzone mienie pracodawcy. Na stanowisko sprzątaczki najlepiej zatrudnić osobę, która sama ceni porządek, jest rzetelna i sumienna. Taki współpracownik bez wątpienia dobrze wykona powierzone mu obowiązki zawodowe.

Podpisz umowę o współpracę korzystając z Umownie.pl

Serwis Umownie.pl posiada bazę ponad 200 różnych umów, w tym umowę o współpracy ze sprzątaczką. Nie musisz więc zastanawiać się, jakie paragrafy powinna mieć taka umowa. Darmowe konto na Umownie.pl pozwala wydrukować jedną umowę miesięcznie, a więc wygodnie przetestować serwis. Oczywiście, może to być właśnie umowa współpracy ze sprzątaczką, której potrzebujesz. Jeśli chcesz dodać do wzoru umowy z Umownie.pl jakiś punkt, albo wykreślić z niej paragraf, możesz tego dokonać bez żadnych problemów. Wystarczy, że zedytujesz umowę i zmienisz ją wedle uznania. Jeśli już Twoja umowa współpracy ze sprzątaczką jest skończona, możesz ją zapisać w formacie PDF, wydrukować, albo przesłać bezpośrednio do adresata, czyli nowego pracownika.

W Umownie.pl wystawisz też rachunek do umowy, świadectwo pracy dla pracowników, albo wypowiedzenia. System Umownie.pl wyliczy dla Ciebie wysokość wynagrodzenia netto i brutto oraz poda, jaka jest wysokość składki na ubezpieczenie za pracownika. Umownie.pl może stanowić dla Ciebie bazę wszystkich dokumentów, które wystawiasz dla pracowników. Taka elektroniczna baza będzie dla Ciebie ułatwieniem, jeśli będziesz chciał powrócić do danego dokumentu, albo odnaleźć kontakt do byłego pracownika lub współpracownika.

Wystaw umowę o współpracy ze sprzątaczką

Podaj adres e-mail i hasło