Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy z serwisantem

Umowa o współpracy z serwisantem

Kompleksowa i profesjonalna obsługa klienta to w dzisiejszych czasach warunek konieczny do tego, by zbudować długofalowe relacje na linii przedsiębiorca – klient.

Firmy oraz sklepy zajmujące się dystrybucją różnego rodzaju sprzętu i urządzeń oraz świadczeniem usług telekomunikacyjnych muszą zatrudniać serwisantów, aby zapewnić swoim klientom wysoki poziom usług i profesjonalną pomoc na wypadek uszkodzenia lub awarii sprzętu bądź instalacji. Jeśli i Ty planujesz nawiązać współpracę z serwisantem, z pewnością z chęcią dowiesz się, w jaki sposób skonstruować umowę o współpracy z takim fachowcem.

Serwisant – najważniejsze informacje o profesji

Na mapie każdego mniejszego i większego miasta zaobserwować można gęstą sieć punktów serwisowych różnych branż. Autoryzowane serwisy producentów samochodów, naprawa urządzeń AGD, serwisowanie sieci telekomunikacyjnych i łączy internetowych, punkty naprawy i rewitalizacji komputerów – bez nich trudno sobie wyobrazić codzienne życie. Serwisanci nie mogą narzekać na brak pracy a jeśli są naprawdę dobrymi fachowcami, wyspecjalizowanymi w swojej dziedzinie, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Przedsiębiorcom zatrudniającym serwisantów zależy przede wszystkim na tym, aby powierzone im zadania wykonywali szybko i dokładnie a przede wszystkim uczciwie. Zadowolony klient to dla każdego właściciela firmy, sklepu czy innego punktu usługowego najwyższe dobro zaś jego zaufanie można zdobyć wyłącznie poprzez świadczenie usług na określonym poziomie.

Umowa o współpracy z serwisantem – wskazówki

W umowie o współpracy z serwisantem powinno się zawrzeć dokładny opis obowiązków na tym stanowisku i wyszczególnić zadania, których realizacja zostanie powierzona nowo zatrudnionemu pracownikowi. Czym innym będzie zajmować się serwisant w punkcie naprawy pralek a czym innym mechanik zatrudniony w autoryzowanym serwisie samochodowym, jednak ogólnie obowiązki wszystkich fachowców pracujących w tym charakterze można określić następująco:

 • doradztwo techniczne;
 • instalacja i uruchamianie sprzętu zakupionego przez klienta zleceniodawcy;
 • prowadzenie szkoleń technicznych dla pozostałych pracowników;
 • dostarczanie części zamiennych do uszkodzonego sprzętu;
 • konserwacja sprzętu i urządzeń;
 • wsparcie techniczne i merytoryczne – świadczenie usług doradczych na rzecz klienta;
 • opieka posprzedażowa;
 • koordynacja działań na linii serwis – klient;
 • posługiwanie się dokumentacją konstrukcyjną i techniczną;
 • uczestniczenie w kursach doszkalających;
 • dbanie o powierzony sprzęt i narzędzia;
 • transport uszkodzonego sprzętu do serwisu w sytuacji, kiedy naprawy nie można dokonać u klienta.

Jak już zostało wspomniane, serwisanci mają zazwyczaj określone specjalizacje. Wśród serwisantów znajdziemy zarówno mechaników, jak i elektryków, hydraulików, specjalistów od sieci telekomunikacyjnych, informatyków i wielu, wielu innych. Aby móc wykonywać ten zawód, trzeba zatem posiadać odpowiednie wykształcenie, najlepiej wyższe, a także doświadczenie i określone umiejętności.

Klauzule w umowie o współpracy z serwisantem

Tak jak w każdym innym rodzaju umowy, także w umowie o współpracy z serwisantem należy zamieścić określone klauzule. Jest to ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy, ponieważ dzięki tym kilku zapisom jego interes zostaje właściwie zabezpieczony. Mowa tu o następujących warunkach:

 • powierzenie mienia;
 • obowiązek zachowania poufności;
 • zakaz konkurencji w trakcie trwania współpracy;
 • oświadczenie zleceniobiorcy/wykonawcy;
 • oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich;
 • oświadczenie o odpowiedzialności za wadliwe przeniesienie praw autorskich.

Jeśli pracownik będzie wykonywał swoje obowiązki nierzetelnie, nieterminowo bądź w sposób rażący naruszy zasady współpracy ze swoim zleceniodawcą, ten będzie miał podstawy prawne, aby żądać od niego zadośćuczynienia. Tych kilka zapisów to naprawdę dobre zabezpieczenie przed nieuczciwością i niekompetencją pracownika.

Nie trać czasu! Twoja umowa już na ciebie czeka w serwisie Umownie.pl!

Jeśli brakuje Ci czasu lub wiedzy potrzebnych do samodzielnego stworzenia umowy o współpracy z serwisantem, skorzystaj z gotowego wzoru dostępnego w serwisie Umownie.pl. Znajdziesz tu przygotowane przez naszych specjalistów z zakresu prawa i księgowości formularze umów o pracę, zlecenie, dzieło i współpracy dla około 200 najbardziej popularnych zawodów. Ponadto za pośrednictwem Umownie.pl bez trudu wystawisz świadectwo pracy, rachunek do umowy oraz wypowiedzenie. Wszystkie wygenerowane dokumenty możesz zmieniać zgodne z aktualnymi potrzebami i dowolnie nimi zarządzać. Wystarczy, że wprowadzisz do formularza określone dane. Dokument jest gotowy do druku lub wysłania w kilka minut.

Serwis Umownie.pl udostępnia swoim użytkownikom wiele praktycznych narzędzi, m. in. przelicznik składek odprowadzanych do ZUS-u oraz kwot netto i brutto. Obsługa konta jest bardzo prosta a większość operacji serwis wykonuje automatycznie. To innowacyjne, praktyczne i wyjątkowo funkcjonalne narzędzie internetowe stanowi nieocenioną pomoc dla przedsiębiorców i nie tylko. Chcesz się o tym przekonać? Załóż konto i testuj za darmo możliwości serwisu Umownie.pl. Zapraszamy!

Wystaw umowę o współpracy z serwisantem

Podaj adres e-mail i hasło