Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy z recepcjonistą

Umowa o współpracy z recepcjonistą

Recepcjonista jest zazwyczaj pierwszą osobą, z którą spotyka się każdy odwiedzający hotel, przychodnię lekarską czy siedzibę dużej firmy.

Zazwyczaj są to osoby zatrudniane bezpośrednio przez właścicieli firmy lub osoby zarządzające placówką, czasami jednak zdarza się, że znacznie łatwiej skorzystać z usług zewnętrznej firmy. W takim wypadku warto określić zasady wykonania takiej usługi na podstawie umowy o współpracy z recepcjonistą.

Recepcjonista – twarz Twojej firmy

Recepcjoniści znajdują zatrudnienie w miejscach takich jak hotele, motele, pensjonaty, salony kosmetyczne, ośrodki wypoczynkowe czy schroniska górskie i młodzieżowe. Również salony piękności i spa zatrudniają osoby na takich stanowiskach dbając o dobre samopoczucie klienta i profesjonalną obsługę. Ponadto, osoba z doświadczeniem na podobnym stanowisku znajdzie zatrudnienie również w gabinetach lekarskich i przychodniach oraz siedzibach firm i instytucji.

Teoretycznie osoba pracująca jako recepcjonista nie potrzebuje specjalnych kwalifikacji, jednak w praktyce poszukuje się osób posiadających wykształcenie specjalistyczne (hotelarstwo, turystyka, zarządzanie). Idealny kandydat na takie stanowisko powinien cechować się wysoką kulturą osobistą, łatwością w nawiązywaniu kontaktów oraz znajomością przynajmniej jednego języka obcego. W tej ostatnie kwestii, do wymagań można zaliczyć potwierdzenie kwalifikacji językowych w postaci certyfikatu lub dyplomu ukończenia szkoły językowej.

Umowa o współpracy z recepcjonistą – treść i klauzule prawne

W przypadku współpracy między dwoma firmami, umowa o współpracy może nie jest absolutnie niezbędna, ale czas poświęcony na spisanie określonych ram formalnych może zaoszczędzić problemów w przyszłości. W treści umowy z recepcjonistą powinny się znaleźć zapisy odnośnie zakresu obowiązków i zadań. Może to być sprzedaż i świadczenie usług hotelarskich, obsługa systemu rezerwacji, meldowanie gości i przydzielanie wynajętych pokoi, czy służenie poradą i informacją na temat usług dodatkowych i spraw związanych z pobytem. W obowiązku recepcjonisty pozostaje także przyjmowanie skarg i zażaleń, wystawianie rachunków i rozliczanie płatności. Recepcjonista musi również godnie reprezentować swojego pracodawcę poprzez odpowiednie zachowanie, język i strój.

Dobrym zwyczajem przy okazji spisywania tego typu umów jest umieszczanie klauzul prawnych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie interesów stron podpisujących umowę. Do najważniejszych klauzul należy oświadczenie o przestrzeganiu przepisów o ochronie danych osobowych, odpowiedzialność za powierzone mienie, obowiązek zachowania poufności oraz zakaz podejmowania zatrudnienia u konkurencji w trakcie trwania umowy i przez pewien czas po jej zakończeniu.

Umownie.pl – serwis do wygodnego tworzenia umów

Nie każdy przedsiębiorca musi posiadać wiedzę potrzebną do skonstruowania dobrej umowy albo wydawać pieniądze na kosztowne porady prawne. W praktyce wystarczy dobrze napisany wzór i proste narzędzia, które pozwolą z łatwością stworzyć umowę o współpracy dla recepcjonisty. Takich usług szukaj na Umownie.pl. W serwisie znajdziesz:

  • ponad 150 wzorów umów napisanych specjalnie dla najpopularniejszych zawodów – wystarczy wybrać jedną z nich, uzupełnić i dać do podpisania,
  • możliwość tworzenia różnych umów – o pracę, o dzieło, o współpracy i umowy zlecenie,
  • możliwości edytowania każdego szablonu, usuwania niepotrzebnych i dodawania własnych paragrafów,
  • wygodne narzędzia internetowe, które pozwolą Ci z łatwością wygenerować rachunek, wypowiedzenie i świadectwo pracy do wcześniej stworzonej umowy,
  • możliwość automatycznego wyliczenia stawek netto i brutto oraz składek ZUS,
  • możliwość tworzenia bazy współpracowników i kontrahentów na podstawie historii stworzonych umów.

Wystawienie umowy o współpracy dla recepcjonisty nie może być prostsze i szybsze. Wypełnienie formularzy i kilka kolejnych kliknięć, a gotowy PDF z umową trafi na dysk Twojego komputera. W Umownie.pl możesz zarejestrować się za darmo, aby bez zobowiązań przetestować jego funkcje. Przekonaj się sam!

Wystaw umowę o współpracy z recepcjonistą

Podaj adres e-mail i hasło