Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy z pracownikiem budowlanym

Umowa o współpracy z pracownikiem budowlanym

Jako przedsiębiorca z branży budowlanej z pewnością wiesz, że niejednokrotnie znacznie łatwiej skorzystać z usług innej firmy w roli podwykonawcy, niż na własną rękę szukać wykwalifikowanych pracowników budowlanych.

W ten sposób oszczędzamy czas, ponieważ cały proces rekrutacyjny można pominąć oraz jednocześnie ograniczyć wydatki, gdyż współpraca tego typu rozliczana jest na podstawie faktur. Mimo to część przedsiębiorców decyduje się na podpisanie umowy o współpracy traktując ją jako dodatkowe zabezpieczenie – jak sporządzić taki dokument?

Dobry pracownik budowlany powinien cechować się wszechstronnymi umiejętnościami popartymi ukończeniem co najmniej szkoły średniej o profilu budowlanym oraz posiadaniem odpowiedniego doświadczenia. Obecnie na rynku pracy można znaleźć wielu kandydatów na takie stanowisko, jednak znalezienie naprawdę cennego pracownika jest sporym wyzwaniem. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie specjalistom, którzy wybiorą za nas osoby odpowiednie do wykonania usługi.

Współpraca z umową układa się lepiej

Przy korzystaniu z usług odrębnego przedsiębiorstwa nie wymagane jest podpisywanie żadnych umów – wystarczy jedynie wystawienie faktury za wykonaną usługę. Jednak przy bardziej kompleksowych usługach dobrze jest poświęcić nieco czasu i określić ramy współpracy sporządzając umowę. Umowa o współpracy z pracownikiem budowlanym powinna zawierać przede wszystkim dokładne określenie usługi, która ma zostać wykonana. Może to być wykonanie kompleksowych prac remontowych, montażowych albo rozbiórkowych, murowanie, tynkowanie, tapetowanie czy kładzenie glazury. Nieważne czy jest to prosta praca, czy może bardziej skomplikowane zadanie – jej szczegóły najlepiej określić w treści umowy.

Podobnie jak przy innych umowach określających formę zatrudnienia, umowa o współpracy z pracownikiem budowlanym powinna zawierać również zestaw klauzul prawnych, które posłużą jako zabezpieczenie dla osoby zlecającej wykonanie usługi. W tym wypadku należy pomyśleć o umieszczeniu klauzuli powierzenia mienia, klauzuli poufności oraz zakazu współpracy z konkurencją w czasie trwania umowy i krótko po jej ustaniu.

Pisanie umów nie musi być trudne!

Szczęśliwie żaden przedsiębiorca nie musi pamiętać o tych zasadach przy pisaniu umów o współpracy z pracownikiem budowlanym. Nie musisz poświęcać czasu na szukanie informacji albo płacić za porady specjalistów – wystarczy wejść na stronę Umownie.pl, gdzie znajduje się wygodny serwis do wystawiania umów.

Innowacyjna aplikacja online pozwala na stworzenie umów o pracę, o dzieło, o współpracy i zlecenie na podstawie ponad 150 gotowych szablonów przygotowanych dla najróżniejszych zawodów. Treść umowy komponujesz sam na podstawie wzorcowych paragrafów i dzięki możliwości dodawania własnych elementów umowy. Dodatkowo Umownie.pl pozwala na automatyczne wygenerowanie kwot netto i brutto oraz wysokości składki ZUS-owskiej. Oprócz tego aplikacja online może dołączyć do umowy różne załączniki: świadectwa pracy, wypowiedzenia i rachunki. Tak przygotowaną umowę można eksportować do pliku PDF, wysłać mailem lud wydrukować i to bez potrzebny korzystania z dodatkowego oprogramowania. Co więcej, wszystkie wygenerowane umowy tworzą przejrzystą historię osób zatrudnionych w Twojej firmie, a Ty masz dostęp do wygodnego rejestru z każdego komputera z Internetem.

Przekonaj się, że nowoczesnym przedsiębiorcą może być każdy. Zarejestruj się na Umownie.pl i testuj funkcje serwisu za darmo!

Wystaw umowę o współpracy z pracownikiem budowlanym

Podaj adres e-mail i hasło