Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy z kierownikiem budowy

Umowa o współpracy z kierownikiem budowy

Chcesz zatrudnić kierownika budowy? Jeśli posiadasz kandydata działającego jako firma, to rozliczenie z nim odbywać się będzie bardzo korzystnie – za pomocą faktur VAT.

Przy czym warto także spisać z takim kierownikiem budowy umowę o współpracy, która zagwarantuje prawa i obowiązki obu stron.

Współpraca w budowlance

Kierownik budowy, czyli kierownik robót, jest to osoba, która zarządza całym procesem budowy lub robotami budowlanymi, nadzorując wykonywanie kolejnych czynności przez ekipę budowlaną lub fachowców. Kierownik budowy jest jednym z najważniejszych elementów procesu budowy i jest to osoba uprawniona do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, jak wskazuje na to art. 12 Prawa Budowlanego. Firmy zakładane przez wykwalifikowanych kierowników budowy mogą prowadzić owocną współpracę na podstawie umowy z developerami czy firmami budowlanymi. Umowa o współpracę jest tu korzystną formą dla jednej i drugiej strony.

Czym zajmuje się kierownik budowy?

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane wraz z późniejszymi zmianami wskazuje, że kierownik budowlany jest jednym z najważniejszych uczestników procesu budowy i nadzoruje ten proces. Wśród zadań realizowanych przez kierownika budowy można wymienić:

  • sporządzenie bądź zlecenie stworzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie,
  • protokolarne przejęcie i odpowiednie zabezpieczenie placu budowy,
  • prowadzenie dokumentacji budowy,
  • zorganizowanie budowy,
  • kierowanie budową w oparciu o projekt i pozwolenie na budowę,
  • koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
  • podejmowanie działań mających na celu uniemożliwienie wstępu na budowę osób nieuprawnionych,
  • realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy,
  • przygotowanie dokumentacji powykonawczej,
  • zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru - w szczególności bo i tak decyduje treść ustawy Prawo budowlane.

Wszystkie te obowiązki można zawrzeć bezpośrednio w umowie o współpracę z kierownikiem budowy.

Umowa o współpracy z kierownikiem budowy w serwisie Umownie.pl

Umowa o współpracy z kierownikiem budowy może powstać w parę chwil bez pomocy prawnika i bez korzystania z niepewnych wzorów umów znalezionych w internecie. Jak to możliwe? Wystarczy założyć darmowe konto w serwisie Umownie.pl!

Umownie.pl daje dostęp do ok. 200 wzorów umów o pracę, o dzieło, zleceń i o współpracy. Każdy z wzorów jest w postaci oddzielnych podpunktów, przygotowanych przez prawników, przy czym każdy z nich można dowolnie modyfikować, według własnych potrzeb. Oczywiście, można też dodać własne elementy do umowy. Następnie wzór uzupełniamy o dane, daty i kwotę wynagrodzenia i... umowa gotowa!

W Umownie.pl jest także wbudowany kalkulator wynagrodzeń, który podaje kwoty netto i brutto oraz wylicza składki ZUS. Do umów można generować załączniki, a w razie końca współpracy – także wypowiedzenia i świadectwa pracy. Konto użytkownika służy także jako wygodna baza umów, dzięki której na każdym komputerze można przeglądać historię zatrudnienia w danej firmie. Załóż darmowe konto w Umownie.pl i sprawdź!

Wystaw umowę o współpracy z kierownikiem budowy

Podaj adres e-mail i hasło