Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy z agentem nieruchomości

Umowa o współpracy z agentem nieruchomości

Startujesz z biurem pośrednictwa sprzedaży nieruchomości? Na pewno potrzebujesz pracownika, który będzie pracował jako agent nieruchomości.

Jeśli taka osoba posiada założoną działalność gospodarczą, można ją zatrudnić na podstawie umowy o współpracy. Jak spisać właściwą umowę?

Współpraca z osobą samozatrudnioną jest wyjątkowo wygodna dla pracodawcy, ponieważ pracownik co miesiąc po prostu wystawia faktury za daną usługę. Nie zmienia to faktu, że dobrze z nim dodatkowo spisać umowę o współpracy, która jasno określi prawa i obowiązki obu stron oraz będzie także mówiła o kwocie wynagrodzenia.

Czym zajmuje się agent nieruchomości? Ogólnie, to pośrednik w obrocie nieruchomościami – jego głównym zajęciem jest kojarzenie stron transakcji sprzedaży lub wynajmu danej nieruchomości oraz dopełnianie wszelkich formalności z tym związanych. Oczywiście to od inicjatywy i kreatywności agenta zależy jakie działania podejmie, aby dopełnić swoich obowiązków służbowych. Nie może przy tym zapomnieć, że musi także stanowić źródło porad dla obu stron transakcji, a zatem szeroka wiedza o prawie i marketingu w branży nieruchomości jest niezbędna. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna być niezwykle energiczna i mobilna, a także komunikatywna i zdolna do skutecznej perswazji. Niełatwo znaleźć tak wszechstronnego pracownika.

Co wpisać do umowy o współpracy dla agenta nieruchomości? Mimo, że rozliczenie odbywa się na podstawie faktur, w umowie o współpracy można sprecyzować obowiązki. Są to przykładowo:

  • zajmowanie się przyjmowaniem ofert sprzedaży, w tym wykonanie dokumentacji fotograficznej i opisu niezbędnych do stworzenia dobrej oferty,
  • tworzenie ogłoszeń z ofertą sprzedaży lub wynajmu danej nieruchomości (umowa może mówić o tym gdzie i jak te ogłoszenia mają być zamieszczane),
  • prezentowanie nieruchomości potencjalnym klientom,
  • dopełnianie formalności związanych z pozyskiwaniem stosownych dokumentów z sądów i urzędów,
  • wszelkie inne czynności zlecone przez pracodawcę.

Na chwilę obecną do zatrudnienia pracownika na stanowisku agenta nieruchomości konieczna jest licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami. Aby zdobyć taką licencję trzeba ukończyć odpowiedni kierunek studiów podyplomowych z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz legitymować się udokumentowaną praktyką. Licencję nadaje minister infrastruktury. W zawodzie agenta nieruchomości niezbędne jest także ubezpieczenie OC, a prawo jazdy kat. B jest niezwykle przydatne.

Szybka umowa dla agenta nieruchomości? Tylko w Umownie.pl!

Nie wiesz jak stworzyć dobrą umowę dla agenta nieruchomości? Zapomnij o niepewnych wzorach z Internetu, nigdy nie są odpowiednie a ich jakość od strony prawnej może być wątpliwa. Skorzystaj z wzorów umów w Umownie.pl, które przygotował zespół prawników!

Umownie.pl to najwygodniejsze i najszybsze narzędzie do sporządzania umów. Dla użytkowników przygotowaliśmy ok. 200 umów dla różnych zawodów, w tym umowę o współpracy dla agenta nieruchomości. To nie są jednak zwykłe szablony. Jak działa Umownie.pl?

Każdy z szablonów jest w pełni edytowalny, tzn. że proponowane punkty umowy można dowolnie zmieniać, uzupełniać lub nawet usuwać – według uznania. Co więcej, umowę można uzupełnić o dane, daty i wynagrodzenie bez używania edytora tekstu – wszystko wewnątrz Umownie.pl! Serwis wylicza kwoty wynagrodzenia netto i brutto, a także podaje składki ZUS. Gotowy dokument można zapisać jako PDF, wysłać e-mailem lub wydrukować. To bardzo proste i szybkie!

Założenie konta w Umownie.pl nic nie kosztuje, dlatego warto sprawdzić jak działa serwis. Darmowe konto pozwala wydrukować jedną umowę miesięcznie. Zapraszamy!

Wystaw umowę o współpracy z agentem nieruchomości

Podaj adres e-mail i hasło