Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Umowa o współpracy w przedmiocie pozycjonowania strony WWW

Umowa o współpracy w przedmiocie pozycjonowania strony WWW

Posiadanie firmowej strony WWW jest standardem, ale chcąc znaleźć klientów pośród internautów nie wystarczy strony internetowej po prostu mieć – trzeba ją jeszcze wypozycjonować.

Są firmy, które specjalizują się w tym zagadnieniu. firmą zajmującą się optymalizowaniem stron pod kątem wyszukiwarki, podpisać umowę o współpracy.

Po co umowa o współpracy o pozycjonowanie?

Zlecając wykonanie pewnych zadań zewnętrznej firmie rozliczamy się na podstawie faktur i zwykle nie ma konieczności podpisywania umowy. Mimo to dla zabezpieczenia interesów obu firm warto podpisać umowę o współpracy. Taka umowa zawiera bowiem ważne informacje, których nie ma na fakturze. Przede wszystkim reguluje prawa i obowiązki obu stron.

Specjalista SEO czyli pozycjoner

Pozycjonowanie stron WWW to bardzo dynamiczna, ale też przyszłościowa branża usługowa. Dynamiczna głównie ze względu na zmienną politykę wyszukiwarek internetowych, które co pewien czas zmieniają warunki, jakie musi spełniać strona, aby pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Stąd póki co brakuje konkretnych szkół, które przygotowywałyby do wykonywania zawodu specjalisty SEM/SEO czyli inaczej mówiąc pozycjonera stron. Co za tym idzie, nie istnieją też żadne prawne uwarunkowania, regulujące wykonywanie tego zawodu.

Nie oznacza to jednak, że pozycjonowaniem może zajmować się ktokolwiek. Osoba podejmująca się zadania optymalizowania pozycji strony w wyszukiwarce musi przede wszystkim posiadać rozległą praktyczną wiedzę dotyczącą:

  • hostingu stron internetowych,
  • obsługi narzędzi Google, tj. Adwords, Adsense, Analytics,
  • technologii CSS, PHP, XHTML/HTML, SQL, JS,
  • e-marketingu.

W dodatku nie wystarczy, że tą wiedzę raz nabędzie. Pozycjoner stron musi nieustannie trzymać rękę na pulsie orientując się w zmianach technologii i polityki jakości wyszukiwarek. Oprócz tego specjalista SEM/SEO musi cechować się wysoko rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi oraz dużą kreatywnością. Powinien też być osobą samodzielną potrafiącą świetnie zarządzać swoim czasem.

Konstrukcja umowy o współpracy

Sporządzając umowę o współpracy należy uważać na zapisy, które mogłyby wskazywać, iż w rzeczywistości kontrakt ma cechy stosunku pracy. Nie wolno więc w umowie narzucać sztywnych godzin czy miejsca pracy. Pomijając jednak elementy charakterystyczne dla umowy o pracę, można ją dość dowolnie formułować.

Bardzo ważne jest zwłaszcza ustalenie zobowiązań obu stron. Konkretne ustalenie terminu wynagrodzenia za konkretnie wykonaną pracę. W przypadku specjalisty SEO zadanie można sformułować poprzez określenie jak wysoko w wynikach wyszukiwania ma się znaleźć strona. Jednorazowe wypozycjonowanie to jednak za mało, bowiem konkurencja będzie starała się podnieść swoje strony wyżej. W związku z czym umowę z pozycjonerem podpisuje się zwykle na dłuższy czas, a w zadaniach zleceniobiorcy dopisuje się też obowiązek utrzymywania strony na osiągniętej pozycji.

Umownie.pl - wachlarz wzorów umów dostępny od zaraz

Tworzenie umowy może pochłonąć mnóstwo czasu i energii potrzebnej na ważne działania biznesowe. Warto więc wykorzystać gotowe wzory umów, które można edytować dostosowując odpowiednio do własnych potrzeb. W aplikacji Umownie.pl znajdują się umowy o pracę, zlecenia, o dzieło i o współpracy. W sumie około 150 wzorów umów dla poszczególnych zawodów oraz 4 wzory ogólne, wszystkie gotowe do użycia bądź zmodyfikowania. Po prostu wpisz dane własne i kontrahenta, usuń punkty niepotrzebne w danym przypadku, dopisz ewentualną treść własną i wydrukuj lub zapisz w PDF i wyślij e-mailem. To naprawdę proste!

Potrzebujesz wygenerować załącznik do umowy lub rachunek? Żaden problem, z Umownie zrobisz to dosłownie w jednej chwili! A co jeśli będziesz potrzebował wrócić do wystawionej umowy w przyszłości? Wystarczy, że zalogujesz się do konta i wszystkie dokumenty wystawione przy pomocy aplikacji będą tam na Ciebie czekać.

Sprawdź! Test Umownie.pl nic nie kosztuje. Aplikacja z pewnością zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu.

Wystaw umowę o współpracy w przedmiocie pozycjonowania stron www

Podaj adres e-mail i hasło