Umownie

Masz pytanie? Zadzwoń: infolinia: 22 307 19 18
lub napisz: info@umownie.pl

Druk umowy o pracę

Umowa o pracę należy do jednych z częściej stosowanych podstaw zatrudnienia pracowników. Jest to stosunek pracy opierający się na przepisach prawa pracy znajdujących się przede wszystkim w kodeksie pracy oraz ustawach szczególnych.

Strony mają prawo do dowolnego regulowania treści umowy pod warunkiem że nie naruszają w ten sposób uregulowań samego KP oraz źródeł prawa UE i Konstytucji jak również uregulowań wewnątrzzakładowych zawieranych ze związkami zawodowymi. Wszelkie uregulowania niezgodne ze wspomnianymi aktami, dokonane między pracodawcą a pracownikiem nie wywołują skutków prawnych.

Aby umowa została uznana za prawnie wiążącą musi zawierać elementy określone w art. 29 kodeksu pracy;

Wykonywana w powtarzalny ciągły sposób, w określonym miejscu, czasie i warunkach, pod kierownictwem i nadzorem służbowym pracodawcy. Pracodawca jest zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia.

Wszystkie umowy które nie zostały w celu obejścia przepisów nazwane umową o pracę, traktowane są jak umowa o pracę.

Generowanie i zarządzanie umowami

Pracodawca w ramach zarządzania przedsiębiorstwem odpowiedzialny jest również za tworzenie wzorów podpisywanych umów i zarządzanie nimi. Sprawność tego działania wpływa również na potencjał rozwojowy samej firmy bez względu na jej wielkość i poziom zatrudnienia.

Obecnie trudno by było znaleźć pracodawcę który decyduję się na czasochłonne i żmudne ręczne wypisywanie umów o pracę. Dzięki upowszechnieniu się nowoczesnej technologii i informatyzacji możliwe jest korzystanie z narzędzi ułatwiających znacznie druk wzorów i umów o pracę.

Najbogatszym źródłem wzorów i szablonów umów o pracę jest Internet. Na stronach portali i specjalnych serwisów dla pracodawców dostępne są szablony które można pobrać na dysk komputera. Są to gotowe do wypełnienia szablony w których wystarczy wpisać treści jak:

 • strony umowy
 • datę zawarcia
 • warunki pracy i płacy
 • szczególne ustalenia i aneksy do umów

Podstawowym zaletą dla pracodawcy korzystającego z wzorów druków umów o pracę jest oszczędność czasu. Wypełnienie prawidłowo skonstruowanego szablonu zajmuje znacznie mniej czasu niż konieczność napisania umowy od A do Z.

Pracodawca może też stworzyć katalog posiadanych umów co też przyśpieszy proces ich sporządzania w przypadku zawierania kolejnej z tym samym pracownikiem. Wzory umów i ich szablony stanowią często podstawę i bazę polityki firmy w zakresie zatrudnienia.

Sama baza szablonów i wzorów umów jest dla pracodawców niewątpliwie sporym uproszczeniem jednak nadal daleko temu rozwiązaniu do optymalnego poziomu. Posiada mianowicie konkretne wady:

 • Nie jest to narzędzie mobilne ponieważ pracodawca ma dostęp do zasobu wzorów i druków umów tylko ze stanowiska na którym zostały zapisane. Dodatkowo zapisywane dane i wzory nie są w żaden szczególny sposób chronione. Uszkodzenie komputera na którym zostały zapisane może spowodować konieczność ponownego ich generowania.
 • Korzystając z wzorów umów o pracę, które można ściągać z sieci pracodawca nie ma pewności co do wartości oprogramowania i plików. Istnieje również ryzyko ściągnięcia szkodliwego oprogramowania i wirusów.
 • Spory odsetek szablonów to wzory konkretnego typu umowy które zostały też zabezpieczone i zablokowana jest możliwość edycji ich treści. Instalując je na komputerze pracodawca traci wyłącznie czas.
 • Na większości stron z szablonami i drukami umów o pracę konieczne jest zarejestrowanie się i wniesienie opłaty doraźnej albo abonamentu. Dla pracodawcy który rzadko korzysta z takiej formy zatrudnienia jest to mało opłacalne.

Tak samo jak pracodawcy zatrudniający na podstawie umowy o pracę, również ci którzy oferują umowy cywilnoprawne poszukują takich rozwiązań które uwolnią ich od konieczności tworzenia wzorów, oraz też dokonywania skomplikowanych obliczeń składek na ubezpieczenia, stawek podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodu. Te elementy umów są dla niejednego zatrudniającego sporym problemem.

Dlatego też pracodawcy poszukują rozwiązania które rzeczywiście uprości w znaczący sposób zarządzanie wszystkimi umowami cywilnoprawnymi.

Takiego jakim jest Umownie czyli internetowy system generowania umów oraz zarządzania nimi w prosty oraz mobilny sposób. Jest to narzędzie przydatne zarówno dla pracodawców którzy sporadycznie wystawiają umowy jak i tych dla których dziesiątki nowych umów to codzienność.

Umownie i drukowanie umów

System Umownie powstał w celu znaczącego uproszczenia i przyśpieszenia procesu generowania oraz drukowania umów cywilnoprawnych.

By wygenerować i wydrukować umowę, zarejestrowany użytkownik powinien:

 • Zalogować się na własnym koncie
 • Przejść do zakładki NOWA UMOWA i wybrać umowę o dzieło albo umowę zlecenia
 • Uzupełnić pola dotyczące daty zawarcia umowy, czasu trwania i terminu zakończenia
 • Wpisać dane zleceniobiorcy, albo uzupełnić je ze stworzonego katalogu
 • Wypełnić pola wynagrodzenie brutto albo netto i koszt uzyskania przychodu
 • Dokonać wyboru warunków umowy dotyczących między innymi możliwości odstąpienia, kar umownych oraz odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie, terminu płatności i innych.
 • Podpisać i zapisać umowę w systemie
 • Po zapisaniu w systemie każda z umów jest dostępna dla użytkownika w zakładce PRZEGLĄD, w której możne dokonywać jej edycji. Każdą umowę można edytować, wysłać ją emailem do pracownika, wydrukować, oznaczyć jako wykonana i do zapłacenia.

Drukowanie umów w systemie jest możliwe w każdej sytuacji, wystarczy dostęp do komputera i połączenie z Internetem. Logując się na własne konto w Umownie, pracodawca może szybko sprawdzić każdą umowę, wydrukować jej kopię, albo dokonać innych wspomnianych wcześniej działań.

Co przekonuje do Umownie

Mobilny i prosty w obsłudze a zarazem funkcjonalny system zarządzania umowami cywilnoprawnymi Umownie to narzędzie które pracodawca powinien wybrać bez najmniejszych wątpliwości. Warto wskazać co między innymi sprawia iż jest to system szczególny. Zarejestrowanie się w nim nie wymaga nakładu kosztów, ani też nie jest związane z instalowaniem obcego oprogramowania na dysku komputera. Wystarczy dosłownie kilka chwil by założyć konto i cieszyć się dostępem do wszystkich funkcji systemu.

Wspomniana mobilność systemu która sprawia że zarządzanie umowami staje się znacznie prostsze i efektywniejsze.

Wybierając Umownie, pracodawca decyduje się na rozwiązanie które pozwoli zaoszczędzić wiele cennego czasu, który może być poświęcony na planowanie działań strategicznych i rozwojowych.

System Umownie to również baza wszystkich podpisanych umów która daje dostęp do każdej z podpisanych umów, możliwość jej drukowania i poprawiania w każdym momencie. Z racji tego iż jest to system internetowy użytkownik nie musi się obawiać iż uszkodzenie komputera zakończy się koniecznością tworzenia wszystkich szablonów na nowo.

Pracując z systemem Umownie pracodawca przekona się iż samodzielne zarządzanie umowami cywilnoprawnymi jest znacznie prostsze i przyjemniejsze niż wcześniej przypuszczał.

Zamiast zastanawiać się, lepiej zaraz podjąć decyzję i zupełnie za darmo zarejestrować się w systemie!

Zarejestruj się i wypróbuj za darmo!

Umowa o pracę z instruktorem jazdy

Umowa o pracę z instruktorem jazdy

Szkoły jazdy przyciągają nowych uczniów między innymi dzięki świetnym instruktorom. A dobrego instruktora zdecydowanie warto zatrzymać na dłużej – to...

Umowa o pracę z brukarzem

Umowa o pracę z brukarzem

Wzrost konkurencji pomiędzy firmami brukarskimi sprawia, że ich właściciele powinni dbać o najwyższą jakość usług zatrudniając świetnych fachowców.

Umowa o pracę z aktorem

Umowa o pracę z aktorem

Film, serial, program telewizyjny, spektakl - wszędzie tam zatrudnienie znajdzie aktor. Jeśli jest to przedsięwzięcie organizowane stale lub aktor ma...

Umowa o pracę z reżyserem

Umowa o pracę z reżyserem

Prowadzisz teatr? Masz agencję reklamową tworzącą filmy reklamowe? Jesteś producentem? Z pewnością potrzebny Ci reżyser. Współpracując z nim na dłuższą...

Umowa o pracę z ratownikiem wodnym

Umowa o pracę z ratownikiem wodnym

Lato to czas wypoczynku nad wodą. Morze, rzeki i jeziora oraz miejskie baseny w upalne dni są oblegane. Właściciele kąpielisk udostępniający należące do...

Pokaż więcej
Umowa o pracę z animatorem

Umowa o pracę z animatorem

Właściciele hoteli, ośrodków wypoczynkowych i innych miejsc, w których ludzie spędzają urlopy, coraz częściej decydują się na zatrudnienie u siebie...

Umowa o pracę z kadrową

Umowa o pracę z kadrową

Przedsiębiorstwa cieszące się zaufaniem klientów i kontrahentów zdają się wyróżniać spośród innych firm wyjątkową kompetencją zatrudnianych pracowników....

Umowa o pracę z hydraulikiem

Umowa o pracę z hydraulikiem

Jeśli jesteś właścicielem firmy budowlanej lub remontowej, dobrze wiesz, że nie sposób obejść się w tej branży bez wykwalifikowanych fachowców. Obok...

Umowa o pracę z pracownikiem budowlanym

Umowa o pracę z pracownikiem budowlanym

Dynamicznie rozwijająca się branża budowlana oraz mnogość inwestycji i przetargów w całym kraju sprawiają, że o zatrudnienie w firmie budowlanej nie...

Umowa o dzieło z brukarzem

Umowa o dzieło z brukarzem

Zdarza się, że firmy brukarskie w sezonie otrzymują więcej zleceń niż są w stanie zrealizować – wówczas warto zdecydować o zaangażowaniu kolejnych rąk...

Umowa o dzieło z hydraulikiem

Umowa o dzieło z hydraulikiem

Potrzebujesz usług hydraulika i jednocześnie nie chcesz zatrudniać nowej osoby na etat? Zależy Ci na szybkim i dobrym wykonaniu prac remontowych lub...

Umowa zlecenie z fotografem

Umowa zlecenie z fotografem

Prowadzisz studio fotograficzne? Działasz w mediach – w internecie, czy w prasie? A może prowadzisz agencję modelek?

Umowa o dzieło ze stylistką

Umowa o dzieło ze stylistką

Osoby publiczne, artyści, muzycy, celebryci – to najczęstsi klienci stylistek. Oczywiście, taka pracowniczka z pewnością przyda się w każdej agencji...

Umowa o pracę z sekretarką

Umowa o pracę z sekretarką

W wielu firmach liczba telefonów i ilość korespondencji jest tak duża, że sekretarka staje się niezbędna. To stanowisko wymaga stałej obecności...

Umowa zlecenie z kosmetyczką

Umowa zlecenie z kosmetyczką

Jeśli potrzebujesz osobę na stanowisko kosmetyczki nie musisz od razu przygotowywać osobnego etatu. Wielu pracodawców decyduje się na podpisanie umowy...

Umowa o pracę ze sprzedawcą/kasjerką

Umowa o pracę ze sprzedawcą/kasjerką

Jeśli chcesz zatrudnić sprzedawcę na podstawie umowy o pracę, na Twoich barkach pozostaje sporządzenie takiego dokumentu i nie będzie łatwo zrobić to...

Umowa zlecenie z elektrykiem

Umowa zlecenie z elektrykiem

Jeśli planujesz zatrudnienie elektryka, najłatwiej będzie tego dokonać na podstawie umowy zlecenia, która jest dla pracodawcy wygodną formą zatrudnienia...

Rachunek do umowy zlecenie doc

swojego życia. Obciążenia publiczne wynagrodzeń, finansowane są w części przez zatrudniającego, a w części przez zatrudnionego. Dla obu stron ważne...

Rachunek do umowy zlecenie kalkulator

Umowy zlecenie to dla pracodawców bardzo atrakcyjna i korzystna forma zatrudniania, głównie z uwagi na określony czas świadczenia, jasną i precyzyjną...

Umowa zlecenie przykład

Umowa zlecenie przykład

Umowa zlecenia należy do kategorii umów cywilnoprawnych, regulowanych w polskim prawodawstwie zapisami Kodeksu cywilnego. Jej istota polega na, mówiąc w...

Szablon umowy o dzieło

Szablon umowy o dzieło. Na Umownie.pl mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – generator umów o dzieło.

Program do wystawiania umów o dzieło

Przedsiębiorca nie zawsze musi zatrudniać pracowników na umowę o pracę. W wielu przypadkach może skorzystać z jednej z umów cywilnoprawnych. Umowa o...